Haber

Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky yarışları 5-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak

9. Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky yarışları, 5-6 Mayıs tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirilecek.

gençlik ve Spor Bakanlık, Antalya Valiliği, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve sponsor firmalar bazında gerçekleştirilecek organizasyonda 12 ülkeden yaklaşık 600 sporcu 3 etapta yarışacak. Tahtalı Dağı çevresinde kurulan 104 kilometrelik parkurlarda yarışmacılar zirveye koşacak.

Corendon Airlines İcra Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer yaptığı açıklamada, spor organizasyonlarının ülke ve şehrin potansiyelini öne çıkarmak için kritik öneme sahip olduğunu belirtti.

Organizasyon için dünyanın dört bir yanından sporcuların kente geldiğini vurgulayan Karaer, “Sporcular eşsiz bir coğrafyada birbirleriyle yarışırken bir yandan da kentimizin doğal güzelliklerine, tarihine ve kültürüne yakından tanık oluyorlar. Corendon olarak Ailesi olarak Antalya’nın spor turizminin vazgeçilmezlerinden biri ve dünyada ilk akla gelen yerlerden biri olmaya çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Organizasyon Komitesi Lideri Polat Dede, organizasyonun Türkiye’nin ve dünyanın en değerli “skyrunning” yarışlarından biri olduğunu vurguladı.

Organizasyonun önümüzdeki yıl dünya “skyrunning” takvimine gireceğini kaydeden Dede, önümüzdeki yıllarda Avrupa ve dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapmak için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

golyakahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu