Haber

AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nın açtığı çadırkentte bulunan anaokulunda çocuklara moral veriyorlar.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından kurulan çadır kentte açılan anaokulunda depremzede çocuklar oyunlar oynayarak eğleniyor.

İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Adıyaman’da kurulan “Ankara çadırkent”te düzenlenen etkinliklerle büyük travma atlatan depremzedelerin yüzü gülüyor.

Çadırkentteki kreş alanında çocuklarla özel olarak ilgilenen pedagoglar ve oyun ablaları çocuklarla birlikte oyunlar oynuyor, dans ediyor, müzik eşliğinde karaoke yapıyor, fotoğraf ve resim yapıyor.

Akşamları çocuklar, uzman eğitimciler gözetiminde çizgi film izleyerek eğlenceli vakit geçiriyor. Deprem nedeniyle doğum günleri sekteye uğrayan çocuklar için pasta kesilerek doğum günü kutlamaları yapılıyor.

“Her an yanınızdayız”

Açıklamada değerlendirmesinde yer alan AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Hayatımızın merkezine çocuklarımızı koyuyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz. Kampüsümüzde hem çocuklara hem de depremzedelerimize özel ilgi gösteriyoruz, her an yanlarındayız. Güzel günlerde, bu günleri birlikte daha güçlü atlatacağız.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu